Dom

Dobry oczyszczacz powietrza

Dobry oczyszczacz powietrza robi dwie rzeczy. Usuwa cząsteczki z powietrza. I, co ważniejsze, usuwa nieprzyjemne zapachy.

Oczyszczacze powietrza usuwają cząsteczki z powietrza na trzy sposoby. Poprzez filtry, które usuwają duże cząsteczki, takie jak pyłki i kurz. Poprzez filtry HEPA, które usuwają jeszcze mniejsze cząsteczki. Poprzez lampy UV (ultrafioletowe), które zabijają zarazki.

Filtry są jednym z rodzajów oczyszczaczy, ale filtry HEPA i lampy UV są również oczyszczaczami. Filtr HEPA jest jak filtr powietrza dla Twojego domu. Filtry są dostępne w różnych rozmiarach i wykonane z różnych materiałów. Można kupić filtry w dużych pudełkach. Można kupić pudełko, które wyrzuca się co miesiąc, lub można kupić filtr do systemu wymuszonego obiegu powietrza, który jest systemem wentylatorów, które wydmuchują powietrze przez jeden filtr po drugim.

Filtry powietrza, które można kupić do systemów z wymuszonym obiegiem powietrza mają rozmiary, których potrzebujesz i są przypisane do konkretnego rozmiaru pomieszczenia.

Filtry HEPA i lampy UV są połączone w oczyszczaczach powietrza, które zazwyczaj wyglądają jak małe pudełka. Oczyszczacze powietrza mogą być podłączone do gniazdka ściennego i włączone. Zazwyczaj są one dostarczane z pilotem zdalnego sterowania.

Istnieją różne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Jednym z nich jest na przykład filtr z węglem drzewnym. Filtry z węglem drzewnym są dobre w usuwaniu zapachów z powietrza.

Wszystkie oczyszczacze powietrza wymiatają cząsteczki z powietrza. Jednak nie wszystkie z nich usuwają wszystkie cząsteczki o określonym rozmiarze. Dobry oczyszczacz powietrza usuwa co najmniej 99,9 procent cząsteczek z powietrza, takich jak alergeny, bakterie oraz wirusy.