źródło: pixabay.com/manbob8

Jak zaaranżować salon w stylu loftowym?

Styl loftowy jest bardzo popularnym stylem aranżacji wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że salony w stylu loftowym mają przytulny, relaksujący i nieformalny charakter. Wyglądają również przestronnie i nowocześnie, co sprawia, że są idealne dla dzisiejszych domów. Jeśli szukasz inspiracji, jak urządzić pokój dzienny w stylu loftowym, oto kilka pomysłów:

  1. Ułóż swoje meble tak, aby przepływały przez cały pokój. Pokoje dzienne w stylu loftowym nie mają żadnych formalnych obszarów lub ścisłych granic między różnymi przestrzeniami. Zamiast tego używają mebli, aby stworzyć różne miejsca do siedzenia i obszary do zabawiania gości. Meble powinny płynąć przez cały pokój i łączyć się ze sobą za pomocą koloru, tekstury i kształtu.
  2. Użyj otwartych półek zamiast zamkniętych. Otwarte półki są świetne, ponieważ pozwalają na wyświetlanie różnych przedmiotów, takich jak książki i czasopisma, bez konieczności ukrywania ich za zamkniętymi drzwiami lub szafkami. Można je również wykorzystać jako miejsce do przechowywania, jeśli zdecydujesz się umieścić takie rzeczy jak naczynia lub inne tłukące się przedmioty na ich szczycie zamiast w szufladach, lub szafkach (gdzie dzieci mogą je dosięgnąć).
  3. Wybierz duże koce ponad mniejsze, gdy dekorujesz swoje domowe meble, takie jak sofy i fotele, aby stworzyć ogólną przytulną atmosferę w swoim domu. Zapraszamy na roomstour.pl