Jaki wygląda wizyta online u psychologa?

Kiedy udać się do psychologa?

Psycholog potrafi wyciągnąć człowieka z depresji, wspomóc leczenie bezsenności oraz wahania nastrojów. Jeśli odczuwa się długotrwały spadek nastroju, to znaczy, że warto poszukać pomocy u specjalisty. Gabinety psychologów przyjmują klientów w każdym wieku. Psycholog online pomoże bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się na spotkanie i skorzystać z mediów społecznościowych, które umożliwiają rozmowę wideo. Rozmowa w domowym zaciszu może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą przełamać strach przed psychologiem.

Jaki nurt terapii wybrać?

Istnieje wiele przewodnich nurtów terapii, które powinny być dopasowane do problemów klienta. W przypadku zaburzeń lękowych dobrze radzi sobie psycholog online, który pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym. W leczeniu depresji niektórzy polecają klasyczną terapię psychodynamiczną. Ma wiele zalet, ale jest długoterminowa. Terapia behawioralno-poznawcza działa szybciej i dotyka sedna problemu, czyli lęku. Klient uczy się pracować z własnymi strachami i wychodzić im naprzeciw, uczy się nowych postaw. Po paru tygodniach widać pierwsze efekty terapii.

Jak przygotować się do pierwszej terapii?

Terapia online to dobry sposób dla osób, które obawiają się kontaktu z terapeutą i są nieufne. W ten sposób można poznać psychologa i zacząć tworzyć więź, która niezbędna jest w procesie zdrowienia. Więź jest unikalna i pozwoli poznać swoje problemy, psycholog nie doradza, ale pomaga spojrzeć na siebie z innej perspektywa. Ważna jest całkowita szczerość względem siebie i terapeuty. Nie należy bać się pytań, samemu również trzeba je zadawać.