Dom

Jakie warzywa warto hodować na balkonie?

Wiele osób ma balkon lub mały ogródek, w którym uprawia warzywa. Jest to świetny sposób na zdrowe, ekologiczne odżywianie, a przy tym oszczędność pieniędzy. Wiele osób nie jest jednak pewnych, jakie warzywa warto uprawiać na balkonie. Sprawdź stronę cityislife.pl i poznaj więcej porad dotyczących życia w mieście! 

Oto kilka najlepszych warzyw do uprawy na balkonie:

  • Sałata: Sałata jest jednym z najłatwiejszych warzyw do uprawy na balkonie. Można ją uprawiać z nasion lub z sadzonek innej rośliny. Sałata potrzebuje dużo światła słonecznego, dlatego w miesiącach letnich najlepiej uprawiać ją na balkonie od strony wschodniej. W zimie można ją przenieść do pomieszczeń, jeśli w domu jest dużo światła.
  • Szpinak: Szpinak to kolejne popularne warzywo do uprawy na balkonie, ponieważ jest łatwy w uprawie i szybko owocuje w porównaniu z innymi warzywami liściastymi, takimi jak sałata czy jarmuż. Szpinak można uprawiać w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w zależności od ilości miejsca dostępnego do sadzenia. Być może trzeba będzie zacząć od sadzonek w pomieszczeniach, a następnie przesadzić je na zewnątrz, gdy podrosną, ponieważ nie wytrzymają długo w doniczkach bez dostatecznej ekspozycji na światło słoneczne.
  • Zioła: Zioła to kolejny popularny wybór do uprawy na balkonach, ponieważ dodają koloru.

Najlepsze warzywa do uprawy na balkonie to nie te, których można się spodziewać. Możesz uprawiać niektóre ze swoich ulubionych warzyw, ale jeśli chcesz mieć naprawdę wydajny ogród, najlepiej wybrać mniej popularne rośliny.

Jeśli masz szczęście mieć balkon lub małe podwórko, wiele warzyw dobrze poradzi sobie w doniczkach lub na podwyższonych grządkach. Możesz uprawiać swoje ulubione rośliny, ale jeśli chcesz mieć naprawdę wydajny ogród, najlepiej wybierz niektóre z tych mniej popularnych.