Materiały do pakowania, których będziesz potrzebował do firmy wysyłkowej

Prowadząc firmę wysyłkową, która swój główny kanał sprzedaży posiada w postaci sklepu online, obsługującego przesyłanie produktów do klientów, musisz posiadać także odpowiednie materiały opakowaniowe. Czego zatem nie może zabraknąć w twoim przedsiębiorstwie?

 

Tektura falista

Papier wydaje się nam często delikatny i cienki, jednak w rzeczywistości jest naprawdę mocnym materiałem. Dlatego też tektura falista jest świetnym materiałem opakowaniowym, który pozwala na uzyskanie dobrej izolacji mechanicznej. Jest materiałem delikatnie miękkim i elastycznym, który ugina się pod wpływem uderzenia. Dzięki temu może pomagać w ochronie zapakowanych rzeczy, odbierając siłę urazu. Jednocześnie do amortyzacji, tektura zapewnia osłonę przed kurzem, pyłem i innymi zabrudzeniami. Nie jest też łatwa do rozdarcia i w normalnych warunkach świetnie nadaje się nawet do długiego transportu.

 

Taśma klejąca

Nieodłączny element każdego opakowania to taśma klejąca. Pomaga w łączeniu brzegów opakowań albo klap pudełek. Chroni opakowania przed przedwczesnym otwarciem, a ich zawartość przed wysypaniem. Jest niezbędna do tego, aby przytrzymać na wierzchu opakowania także informację o adresacie.

 

Wypełnienie

Jeśli jesteś dystrybutorem rzeczy kruchych i łamliwych, z całą pewnością będziesz potrzebował dobrego wypełnienia, które zamortyzuje ewentualne wstrząsy czy lekkie uderzenia, jakie mogą pojawić się podczas transportu. Na stronie https://www.techno.com.pl/opakowania/ znajdziesz między innymi poduszki powietrzne oraz wypełnienia kulkowe z biodegradowalnych materiałów sztucznych. Wszystkie sprawią, że wysyłane przez ciebie przedmioty będą zupełnie bezpieczne.