Odzież męska

Odzież męska to odzież najczęściej noszona przez mężczyzn, chociaż odzież damska czasami pasuje do tego opisu. Odzież męska jest zazwyczaj dopasowana i bardziej formalna niż odzież dla kobiet, i obejmuje garnitury, koszule, krawaty, wyroby pończosznicze i bieliznę.

Odzież męska różni się od odzieży damskiej na trzy główne sposoby.

Po pierwsze, odzież męska zazwyczaj charakteryzuje się większą ilością materiału, przy czym w większych rozmiarach jest go więcej niż w przypadku odzieży dla kobiet. Mężczyźni mają tendencję do noszenia większej ilości warstw odzieży i cięższych tkanin, a także mają większe ciała niż kobiety.

Po drugie, odzież męska jest dopasowana, podczas gdy odzież damska jest zazwyczaj dopasowana tylko do piersi i górnej części tułowia. Odzież męska składa się z płaszczy i garniturów, często z marszczonymi lub plisowanymi przodami, oraz koszul i krawatów, które często noszone są ze spinkami do mankietów. W przeciwieństwie do tego, odzież damska składa się z sukienek, spódnic i bluzek, często z dopasowanymi lub marszczonymi przodami, a spódnice i sukienki mają rozcięcia (lub w niektórych przypadkach rozcięcia po bokach lub na obrzeżach).

Po trzecie, odzież męska jest bardziej dopasowana niż odzież damska i jest szyta na miarę mężczyzny. Odzież damska jest zwykle projektowana dla przeciętnego rozmiaru kobiety i zwykle ma dodatkową przestrzeń, aby pomieścić kobiece biodra i piersi.

Męska odzież jest również mocniejsza, z grubszą skórą i mocniejszymi guzikami. Jest często mniej delikatna i wydaje się bardziej wytrzymała. Męska odzież, szczególnie garnitury, może być dopasowana tak, aby ściśle przylegała do ciała i nie odstawała od niego.