Poliole degradowalne

Źródło: https://qmeric.com/

Czym charakteryzują się poliole degradowalne?

 

Poliole degradowalne o wyjątkowo niskiej zawartości związków cyklicznych dostępne są jako produkty z serii POLIGLIQ-T, które możesz znaleźć w ofercie naszej firmy QMERIC. Substancje te przygotowane zostały w postaci specjalnie opracowanych koncentratów, wyróżniających się prostotą użycia, łatwością dozowania oraz przystępnością w rozcieńczaniu z wodą czy polarnymi rozpuszczalnikami. Produkty z serii POLIGLIQ-T dedykowane są przede wszystkim produkcji lakierów, farb, płynów szczelinujących, sanitarnych i chłodzących czy środków ochrony roślin. Ich specyficzne właściwości sprawiają, że z powodzeniem sprawdzają się jako plastyfikatory polarnych tworzyw sztucznych lub ich syntezowe prekursory, związki powierzchniowo-czynne oraz emulgatory.

POLIGLIQ-T 2

 

POLIGLIQ-T 2 jest roztworem wodnym z mieszaniną izomerów oligogliceroli stanowiących 60-65%, których liczba hydroksylowa wynosi od 1350 do 1450 mg/g. Produkt ten posiada właściwości antystatyczne, przeciwpieniące i zabezpieczające przed pyleniem, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Doskonale sprawdzi się w przemyśle chemicznym i nawozowym, a także do produkcji materiałów silikonowych i gumowych. POLIGLIQ-T 2 działa jako humektant o działaniu nawilżającym i higroskopijnym, a także regulator lepkości. Jego zastosowanie zmniejsza napięcie powierzchniowe i podnosi zwilżalność mieszaniny, poprawiając płynięcie wyrobu i obniżając lepkość.

POLIGLIQ-T 3

 

POLIGLIQ-T 3 również ma postać roztworu z 60-65% mieszaniny izomerów oligoliceroli, których hydroksylowa liczba wynosi od 1150 do 1300 mg/g. Produkt ten może być używany jako plastyfikator sypkich mieszanek, a także znajduje zastosowanie w otrzymywaniu koncentratów środków o działaniu powierzchniowo-czynnym. Substancja doskonale sprawdza się jako emulgator i stabilizator przy produkcji farb i lakierów bądź też aktywny komplekson składników aktywnych. POLIGLIQ-T 3 można wykorzystać w przemyśle chemicznym i nawozowym, a także przemyśle materiałów polimerowych. W tym ostatnim przypadku ułatwia rozdzielanie form wtryskowych oraz chroni przed pyleniem superabsorbenty polimerowe. Produkt ten jest substancją konsystencjotwórczą, a także regulatorem lepkości, promotorem przejścia i nośnikiem substancji aktywnej.