Skanowanie specjalistyczne

Skanowanie specjalistyczne dokumentów to jedna z najczęściej wykorzystywanych form digitalizowania starych dokumentów. Pozwala przekształcić je w kopie cyfrowe.

Skanowanie książek i dokumentów za pomocą automatycznego rozpoznawania OCR jest w stanie zeskanować miliony książek w kilka sekund. Technologia jest w stanie to zrobić, wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które coraz lepiej rozpoznają tekst na ekranie komputera, zamiast ręcznie skanować każdą stronę książki po stronie.

Nowa technologia jest dość skuteczna, ale wciąż wymaga pewnych ulepszeń, aby była idealna do masowej produkcji treści, zwłaszcza gdy na rynku pojawia się więcej książek ze skomplikowanymi czcionkami lub trudnymi do odczytania tekstami.

Większość dokumentów i książek jest teraz zdigitalizowana. A e-booki stają się coraz bardziej popularne niż książki fizyczne. Skanowanie, OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) i digitalizacja starych książek są niezbędne do zachowania ich dla przyszłych pokoleń.

Skanowanie dokumentacji manualnej może również odbywać się cyfrowo przez biblioteki. Jest to jedna z najważniejszych metod utrwalania wiedzy organizacyjnej i udostępniania jej wszystkim pracownikom. Skanowanie książek odbywa się poprzez skanowanie tekstu i przesłanie go przez maszynę, która tworzy plik elektroniczny. Plik cyfrowy można następnie przekonwertować na format e-booka, dzięki czemu można go łatwo czytać na różnych urządzeniach.

W przeszłości skanowanie specjalistyczne i kodowanie ważnych dokumentów i książek było żmudnym i czasochłonnym procesem. Dziś technologia w kilka sekund może skanować książki i inne dokumenty. Jest to korzystne dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie lub dla tych, którzy chcą mieć pewność, że ich księgozbiór jest kompletny i chcą go zarchiwizować.