Symulacje procesów tłoczenia

Symulacje procesów tłoczenia to obecnie prosty sposób na sprawdzenie, czy nas proces spełnia kryteria i wymogi stawiane przez branżę. Symulacje umożliwiają wprowadzanie poprawek do różnych scenariuszy i sprawdzanie, jak mogą wyglądać, bez konieczności przechodzenia przez wiele rund prototypowania. Dzięki symulacjom zyskujemy również informacje odnośnie tego, jak nasze procesy i produkty wpisują się w takie czynniki jak wytrzymałość czy tolerancja materiałów.

Symulacje procesu tłoczenia są zwykle stosowane w przypadku produktów, które muszą być wykonane zgodnie z określonymi normami, takimi jak produkcja żywności lub odzieży. Jest to doskonały sposób na przetestowanie, jak coś będzie wyglądało przed faktycznym wykonaniem, co na dłuższą metę oszczędza czas i pieniądze, ponieważ dokładnie wiemy, co należy dostosować przed finalnym oddaniem produktu do użytku.

Wirtualna symulacja procesu tłoczenia opiera się na oprogramowaniu, które umożliwia operatorowi symulację procesu tłoczenia różnych materiałów. Symulacja oblicza wymaganą prędkość produkcji, ustawienia maszyny i inne parametry w celu osiągnięcia celów produkcyjnych. Możliwość przeprowadzenia symulacji procesu tłoczenia jest skierowana do producentów tektury, przetwórców i tekturników. Technologia ta pomaga im zrozumieć, jak różne ustawienia maszyny wpływają na ich wydajność.

Firma Altair Polska w swojej ofercie posiada nie tylko same programy i narzędzia, za pomocą których przeprowadzić można symulacje procesów tłoczenia. Doświadczeni doradcy świadczą także usługi związane z doradztwem i doborem odpowiednich metod i narzędzi. Pomagają klientom dobrać metody dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, które pozwolą osiągnąć zamierzone efekty. Użytkownicy, którzy nie mają doświadczenia w dokonywaniu symulacji procesów tłoczenia, a także innych operacji podobnych do symulacji tłoczenia, czują się dużo pewnie, kiedy narzędzia są dopasowane bezpośrednio do ich zapotrzebowania. Na początku drogi z wykonywaniem symulacji niezwykle ważne jest, aby wybrać intuicyjny program, który pozwoli nam na jak najszybsze opanowanie jego tajników, a w efekcie doprowadzenie projektu do końca bez zbędnych kosztów.