Woda z elektrolitami – idealna do treningu

Jestem pewien, że wszyscy mamy swoje własne opinie na temat tego, co składa się na idealny napój do treningu, ale warto uzyskać opinię eksperta lub dwóch, jak również. Jeśli kiedykolwiek musiałeś naciągnąć mięsień, ponieważ byłeś odwodniony, lub próbowałeś przeforsować trudny trening, gdy twoje ciało błagało o wodę, mam nadzieję, że będziesz przekonany, że istnieją pewne wspaniałe korzyści z posiadania odpowiednich płynów w pracy w twoim ciele.

 

Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla wielu różnych funkcji organizmu: pomaga komórkom transportować składniki odżywcze i tlen, jednocześnie wypłukując toksyny; pomaga organizmowi regulować temperaturę; nawet współpracuje z krwią, aby pomóc utrzymać efektywne bicie serca. Oczywiście, jeśli pocisz się w gorącym otoczeniu lub podczas intensywnych ćwiczeń, tracisz więcej wody niż tylko tę znajdującą się w krwiobiegu – a to oznacza, że każdy system w twoim ciele musi pracować ciężej, aby utrzymać wszystko w ruchu podczas ćwiczeń.

 

Porozmawiajmy więc o elektrolitach. Elektrolity to sole (jak sód i potas), które są rozpuszczone w roztworze. Pomagają one komórkom zachować zdrowie, równoważąc poziom płynów i zapewniając prawidłową regulację przepływu innych substancji, takich jak glukoza. Ponieważ elektrolity pomagają regulować poziom płynów, są niezbędne do utrzymania mięśni w stanie nawodnienia i pracy. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na: techmove.pl.