Wyburzanie ściany, remont łazienki, zmiana sanitariatów, skucie kafli, lub prace budowlane to jedynie parę przypadków, podczas jakich tworzone są śmieci poremontowe. Zgodnie z aktualnymi przepisami nie wolno tak po prostu wyrzucić ich do kosza komunalnego. Czym konkretnie są śmieci budowlane oraz jak dobrze, natomiast przede wszystkim legalnie je utylizować? Co powinniśmy wziąć pod opiekę, jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać profesjonalną firmę oferującą wywóz śmieci remontowych Wrocław?
Spis treści
Wywóz śmieci remontowych Wrocław – jaki zbiornik?
Typ zbiornika na śmieci powstałe przy remoncie winno się wybierać we współzależności od tego, jakie odpady ma się do wyrzucenia. W wypadku gruntownego remontu mieszkania w kamienicy, zazwyczaj zamawia się wywóz gruzu oraz odpadów pobudowolanych w jednym zbiorniku. Takie wyjście czasem się natomiast nie sprawdza. Jeśli usuwa się wielkie ściany działowe z cegieł czy parę drobniejszych ścianek, zbija się gipsy oraz reszty starych kafli, niezbędny jest zbiornik na gruz. Najem pojemnika na gruz pozwoli szybciej pozbyć się części odpadów poremontowych, co przyśpiesza dalsze czynności. Zbiornik na opady pobudowlane połączone można zamówić w późniejszym czasie.
Co może trafić do pojemnika?
Do pojemnika na odpady budowlane nie można wrzucać wszystkiego, co uznamy za odpad po remoncie. Może do niego trafić niewątpliwie gruz, natomiast również pozostałe składniki betonowe, ceglane oraz ceramiczne. Do zbiornika możemy wrzucić także styropian, folię, tynk, płyty kartonowo-gipsowe, drzewo, papier, metal i ościeżnicy okien oraz drzwi. Nie ma przeciwwskazań, by w zbiorniku znalazły się śmieci po tynkowaniu, tapetowaniu, wymianie posadzki, fragmenty wykładziny lub okładziny. Do pojemnika docierają nierzadko stare elektro-śmieci, jakie natomiast nie powinny się w nim odnaleźć.