Bagażnik na dach samochodu

Przewożenie rowerów nie powinno odbywać się z nieprzemyślany i niezgodny z prawem sposób. Umieszczenie swojego jednośladu we wnętrzu pojazdu, może skutkować jego przemieszczaniem się podczas jazdy, a także zagrażać bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. Co ważne, rower umieszczony w ten sposób znacznie ogranicza miejsce, dlatego takie rozwiązania już dawno przestały być praktykowane. Coraz więcej osób decyduje się na zakup bagażnika rowerowego, który gwarantuje przewożenie nawet kilku rowerów bezpiecznie i na duże odległości.

Bagażnik rowerowy na dach

Bagażnik na dach samochodu to rozwiązanie bardzo wygodne oraz uniwersalne. Umieszczenie rowerów na dachu pojazdu nie obciąża klapy bagażnika i pozwalana jednoczesne przewożenie nawet kilku rowerów, a także innych przedmiotów. Bagażnik na dach samochodu mocowany jest na obejmy lub za pomocą tzw. wsuwek. Część modeli wymaga dodatkowo zamontowania belek poprzecznych. Ten typ bagażnika nie wymaga też montażu dodatkowych świateł z tyłu samochodu. Kierowca przewożąc rowery właśnie w ten sposób, musi pamiętać o ograniczeniach na drodze wynikających z całkowitej wysokości pojazdu.

Bagażnik rowerowy na klapę

Innym, bardzo popularnym modelem bagażników rowerowych są te montowane na klapę. Modele te są niewielkie oraz bardzo lekkie. Dają możliwość przewożenia jednocześnie nawet kilku rowerów. Nie zasłaniają lamp tylnych oraz tablicy rejestracyjnej. Jedynym utrudnieniem, wynikającym z zastosowania takiego rozwiązania na przewożenie jednośladów, jest konieczność ostrożniejszej jazdy podczas pokonywania zakrętów z uwagi na zmianę punktu ciężkości.