Co zrobić, gdy jesteś świadkiem wypadku samochodowego?

Wypadek samochodowy może być traumatycznym przeżyciem, zwłaszcza jeśli dojdzie do obrażeń lub śmierci. Jeśli jesteś świadkiem następstw wypadku, ważne jest, aby zachować rozsądek i pamiętać, że nie tylko ludzie w samochodach mogą być ranni. Należy upewnić się, że wszyscy uczestnicy są bezpieczni fizycznie, a z ich pojazdów nie wyciekają żadne niebezpieczne płyny. Ważne jest również, aby spisać pewne informacje, aby później móc przedstawić dokładne zeznania świadków.

 

Wypadek samochodowy to wiele dla każdego, ale nie powinno to powstrzymać Cię od pomocy osobom zaangażowanym. Jeśli jesteś w stanie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest zadzwonienie pod numer 911 i poinformowanie ich o tym, co się stało i gdzie jesteś. Jeśli są jakieś obrażenia lub ofiary śmiertelne, wyślą karetkę lub samochód policyjny od razu, w zależności od tego, czy wydaje się to pilne. Przybędą również, jeśli dojdzie do czegoś takiego jak wyciek gazu ziemnego lub wyciek materiałów niebezpiecznych; będą mieli pod ręką ludzi, którzy wiedzą, jak radzić sobie w takich sytuacjach.

 

Po wykonaniu telefonu poświęć kilka minut na uspokojenie się i zebranie myśli. Pomyśl o tym, co się stało: gdzie byłeś? Jak wyglądały samochody? Co się działo tuż przed?

Więcej na: mototeams.pl.