Dom

Czy warto kupić konsolę glamour do swojego domu?

Konsola glamour w wydaniu nowoczesnym może mieć formę niskiego stołu, o blacie wydłużonym. Spotykane są także konsole wysokie, ale już o kwadratowym, mniejszym blacie. W pomieszczeniach kobiecych konsola glamour przybiera sam kształt toaletki z lustrem okrągłym.

Aranżacja konsoli w domu podyktowana jest potrzebami pomieszczenia. Mała konsola do przedpokoju najczęściej jest wstawiana w celu dekorowania pomieszczeń. Na jej blacie zwykle ustawiamy kwiaty. Jeśli posiadamy konsolę z szufladami, to przy okazji przechowamy w niej latarkę, korespondencję, czy też klucze.

Wstawiana spora konsola do salonu ma się okazję stać duszą towarzystwa. Goście, który odejdą od stołu, znajdują na niej bufet podręczny, a do tego miejsce na postawienie drinków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli wypoczynkowe meble nie są dostawione do ściany, jest postawienie konsoli bezpośrednio za sofą. Dzięki temu urozmaicić możemy przestrzeń, a przy okazji oderwać uwagę od pleców sofy, które nie mają kompletnie walorów dekoracyjnych. Aby móc zapobiec dosuwaniu do ściany sofy, a do tego jej ocieraniu, postawić można konsolę pomiędzy ścianą a sofą. Uzyskamy dzięki temu miejsce dodatkowe do umieszczenia lampy czy też książek.

Dosyć popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie konsoli jako szafkę pod telewizor. Jednak uprzednio należy się zastanowić nad ukryciem przewodów, ponieważ konsola drewniana nie daje zbyt wielu możliwości na ich zamaskowanie. Jest to świetny sposób. na urozmaicenie naszych wnętrz. Warto zainspirować się dodatkowo blogami wnętrzarskimi, na których inspiracji nie brakuje.