Jak założyć biuro nieruchomości?

Źródło: https://wgn.pl/

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku założyć biuro nieruchomości bez licencji? Na wstępie zwróć uwagę na to, co tak naprawdę robi się w tej branży i czy masz ku temu stosowne kompetencje. Co bardzo ważne, nie oznacza to konieczności posiadania jakiegoś specjalnego doświadczenia, dzięki czemu taką działalność może podjąć niemal każdy, zwłaszcza że nie jest to również obarczone uzyskiwaniem żadnych dedykowanych uprawnień.

Specyfika działalności

Rynek ten wykazuje duży potencjał, a jak pokazały ostatnie lata, także ogromną odporność na inne wydarzenia w kraju i na świecie. Z tego względu jest on naprawdę godny uwagi, szczególnie że można na nim zarobić naprawdę wysokie pieniądze. Prowadząc biuro, zajmiesz się dbaniem o transakcje sprzedażowe czy wynajmem różnych typów nieruchomości, przy czym zadania pośrednika mogą obejmować różny zakres, w tym w obrębie weryfikacji prawnej, zajmowania się prezentacjami czy nawet wypracowywaniu ostatecznego kształtu umów. Jest to jednak ekscytująca praca, pełna nowych wyzwań i kontaktów z ludźmi.

Wymagania

Na pewno trzeba się wykazać dużą kulturą osobistą i pozytywnym nastawieniem do innych, gdyż tylko wtedy można wzbudzać zaufanie i dobrze porozumieć się z klientami. Do skutecznego prowadzenia takiej jednostki przydadzą się cechy przywódcze i kierownicze, w tym związane z racjonalnym, ale i szybkim podejmowaniem trudnych decyzji. Dużym plusem jest natomiast minimum wymagań formalnych, gdyż, aby otworzyć biuro, nie musisz mieć odpowiedniego dyplomu czy bogatego CV w sferze nieruchomości. Od 1 stycznia 2014 roku prowadzenie działalności w obrocie nieruchomościami nie wymaga także posiadania licencji zawodowej.