Dom

Jakie kwiaty dla zapylaczy można posadzić w ogrodzie?

Kwiaty dla zapylaczy to o wiele więcej niż pszczoły! Pszczoły oczywiście odgrywają ważną rolę w procesie zapylania. Jednak z pomocą przychodzą także motyle, kolibry i inne owady. Ponadto nasiona, które tworzą się na owocach roślin takich jak kabaczek czy melon, wymagają udziału ptaków i ssaków, które rozprzestrzeniają je po dojrzeniu i opadnięciu z rośliny. A zatem, bez dalszych ceregieli, oto kilka pomysłów, od których warto zacząć.

Kwiaty jednoroczne, takie jak cynie i słoneczniki, przez całe lato będą dostarczać nektaru zapylaczom:

  • Cynnie są dostępne w różnych kolorach, ale najczęściej są jaskrawo pomarańczowe lub czerwone. Jeśli szukasz czegoś nieco mniej odważnego, wypróbuj cynię 'Sunny Border Yellow’.
  • Jeśli nie masz miejsca na cały ogród pełen tych pięknych roślin, posadź po jednej lub dwie w każdym rogu posesji, lub przed gankiem.
  • Słonecznik to kolejny zwodniczo prosto wyglądający kwiat, który ma niezwykłą zdolność wyrastania ponad swój własny cień i całkowitego zasłaniania słońca na całej powierzchni ziemi pod nim.

Dla większości ludzi określenie, jakie kwiaty posadzić, jest łatwe. Wystarczy pójść do miejscowej szkółki i kupić rośliny oznaczone etykietą „do wabienia pszczół”. Jednak co zrobić, jeśli wygospodarowanie miejsca na podwórku nie wchodzi w grę? Co zrobić, jeśli nie masz zielonego kciuka? Mamy dobrą wiadomość: istnieje wiele kwiatów, które przyciągają pszczoły, nie zajmując cennego miejsca ani nie wymagając wiele uwagi. Poniżej przedstawiamy listę kwiatów, które można posadzić, aby przyciągnąć pszczoły. Strona glamourlife.pl pomoże Ci zadbać o dom i ogród.