Dom

Czy zestaw toalety z umywalką pozwoli oszczędzić wodę?

Mając wybór między korzystaniem z toalety z umywalką na górze a umywalką osobną, wiele osób wybrałoby tę drugą konfigurację. Jednak osoby te byłyby w błędzie – jeśli zależy im na oszczędzaniu wody. Wspólny zlew i toaleta pozwolą zaoszczędzić więcej litrów wody niż w przypadku osobnego zlewu i toalety.

Szacuje się, że zainstalowanie zestawu umywalka-toaleta może zaoszczędzić nawet 20 galonów wody na osobę dziennie! To się szybko sumuje, jeśli pomnożymy to przez liczbę gospodarstw domowych w kraju (około 120 milionów).

Ekologia i funkcjonalność

Tego typu urządzenia są również znacznie bardziej kompaktowe i łatwiejsze w instalacji niż dwa oddzielne urządzenia – można je nawet zamontować podczas przebudowy lub budowy nowego domu. Doskonale sprawdzają się również w małych mieszkaniach lub domach o ograniczonej przestrzeni. 

Jeśli tylko masz wystarczająco dużo miejsca w łazience na obie armatury, jedynym wydatkiem będzie koszt instalacji i wszelkich potrzebnych materiałów. Koszty te różnią się w zależności od miejsca zamieszkania, ale można oczekiwać, że zapłacimy około 2-3 tysięcy złotych za urządzenie. Osobom zainteresowanym tematyką domową polecamy portal dompodkontrola.pl.