Dom

Jakie okno PCV, by mieć zapewnione maksimum komfortu?

Okno z plastikowymi ramami wybierane jest najczęściej. Decydując się na takie, warto mieć na uwadze nie tylko cenę. Ważne jest i to, by zagwarantować maksimum komfortu w domu. Jest kilka cech, które trzeba uwzględnić przy wyborze.

Najważniejsze cechy plastikowych okien

Okna PCV, czyli plastikowe mają różną wielkość. Im są większe, tym więcej wpada przez nie światła słonecznego. Można też mieć w pokoju więcej niż jedno okno. Mniej będzie wtedy przestrzeni ścian, którą można przeznaczyć na meble. To wada takiego wyboru. Jest i druga. Okna plastikowe PCV są szczelne. Jednak przy dużych przeszkleniach są większe straty ciepła. Jest to rozwiązanie polecane do wnętrz nasłonecznionych np. od południa. Poza rozmiarami ważne mogą być też cechy takie jak:

  • ilość szyb w oknie,
  • izolacja akustyczna,
  • obecność wywietrzników.

W trosce o idealne poczucie komfortu warto zapewnić sobie ciszę w mieszkaniu. Jeśli okna PCV znajdą się od strony ulicy, to można wybrać dźwiękochłonne. Więcej niż dwie szyby – to wybór dający większą ochronę przed zimnem. Jest to korzystne, gdy duże przeszklenie znajduje się od północy. Wywietrznik w oknie to rozwiązanie, które zapewnia stały dopływ świeżego powietrza.

Jaki kolor okna od strony wewnętrznej?

Z myślą o poczuciu komfortu warto wybrać najlepszy kolor okien. Jaki kolor mają mieć okna plastikowe PCV, to zależy od preferencji. Ktoś, kto lubi jasne wnętrza, powinien wybrać białe ramy okienne. Zwolennicy przytulności i wnętrz nastrojowych mogą się lepiej czuć z oknami brązowymi. Jeśli kolor ma być wyrazisty, ale chłodny, to warto wybrać szarość.

Na poczucie komfortu we wnętrzach składa się wiele. Bardzo ważna jest aranżacja. Istotne są też: ilość światła słonecznego, cisza, ciepło, jakość powietrza. Poprzez wybór okna wpływa się na te cechy wnętrz.