źródło: pixabay.com/Pexels

Dom

Jakie rośliny całoroczne sprawdzą się na balkonie?

 Oto kilka wspaniałych całorocznych roślin, które możesz uprawiać na swoim balkonie:

  • Amarant – Ta roślina ma jasne, piękne kwiaty, które przyciągają pszczoły i motyle. Jest również jadalna i może być używana w sałatkach lub gotowana jako warzywo.
  • Coleus – Coleus jest popularną rośliną domową, ponieważ jest łatwy w uprawie i występuje w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i kształtów liści.
  • Geranium – Geranium ma duże kwiaty, które występują w wielu różnych kolorach i mają długi okres kwitnienia. Są też odporne na suszę, gdy już się zadomowią, dzięki czemu świetnie nadają się na balkony, które nie otrzymują zbyt wiele wody.
  • Hortensja – hortensje to kolejne popularne rośliny domowe, ponieważ są łatwe w pielęgnacji, ale świetnie sprawdzają się także na zewnątrz, gdy są posadzone w ziemi lub pojemniku z otworami drenażowymi. Hortensje występują w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiednich roślin na balkon jest zrozumienie, ile masz miejsca. Istnieje mnóstwo upraw, które są idealne dla małych przestrzeni, a nawet tych z bardzo małą ilością światła słonecznego. Więcej treści odszukasz na gardenyard.pl

Najlepszą rzeczą w ogrodzie balkonowym jest to, że można go zmieniać tak często, jak chcesz. Możesz dodawać nowe donice lub wymieniać je na inne, w zależności od nastroju, więc nie musisz się martwić o umieszczenie wszystkich roślin naraz.

Na balkonach dobrze rozwijają się następujące rośliny:

  • Bazylia – Bazylia jest świetnym ziołem do uprawy w domu, ponieważ dobrze radzi sobie w słabym świetle i ma dość krótki okres kwitnienia. Jest idealna do robienia pesto lub używania w sałatkach, lub kanapkach.
  • Marchew – marchew jest łatwa w uprawie i nie wymaga pielęgnacji po posadzeniu. Jeśli zostanie pozostawiona sama sobie i podleje się ją dostateczną ilością wody, w ciągu kilku miesięcy wytworzy małe marchewki, a następnie dojrzałe.
  • Kolendra – kolendra znana jest również jako nasiona, a nie liście, ale obie są często używane w kuchni i nie powinny być trudne do znalezienia w lokalnych sklepach spożywczych lub na rynkach rolnych, jeśli nie masz jeszcze żadnych rosnących w swoim ogrodzie!