Pomoc drogowa – czym się zajmuje?

Każdy zna pojęcie pomocy drogowej. Jest ono rozumiane intuicyjnie, a sama kwestia okoliczności, w których pomoc drogową musimy wezwać, wydaje się dosyć oczywista. Jednak jak się okazuje, pomoc drogowa Katowice to usługi zróżnicowane znacznie bardziej niż moglibyśmy się tego w ogóle spodziewać.

Pomoc drogowa Katowice kojarzy się nam głównie z holowaniem pojazdów przy wykorzystaniu lawety. Ta intuicja jest słuszna. Jednak pomoc drogowa nie tylko jest transportowaniem samochodów, ale także świadczenie usług mechanicznych mobilnych oraz elektrycznych, a więc naprawy różnego rodzaju, które są wykonywane na miejscu. Oznacza to tyle, że w sytuacji, gdy nam się przydarzy jakaś nagła awaria, to możemy się zdecydować na wezwanie firmy, która to odholuje samochód do warsztatu.

W razie niespodziewanej sytuacji skontaktujmy się z pomocą drogową i przedstawmy zaistniałą sytuację mechanikowi. Informujmy go o wszelkich widocznych oznakach awarii, dźwiękach wydobywających się z samochodu lub też o zapalonych kontrolkach. Po opisaniu wszystkich objawów mechanik z pomocy drogowej stwierdzi, czy jest możliwa naprawa samochodu na miejscu zdarzenia.