Samochody renault

Renault to francuski międzynarodowy producent samochodów. Została założona w 1899 przez Louisa Renault jako Société Renault Frères. Renault jest drugim co do wielkości producentem samochodów na świecie pod względem produkowanych jednostek, przy czym większość przychodów pochodzi z Europy, zwłaszcza z Francji.

Renault to francuski producent samochodów, który istnieje od ponad 100 lat. To jedna z najbardziej innowacyjnych firm samochodowych na świecie. Renault stało się pierwszym producentem samochodów, który uruchomił stronę internetową opartą na sztucznej inteligencji dla swojego pojazdu. Posiada interaktywną grafikę, osadzone audio i wideo oraz asystenta głosowego.

Renault to francuska międzynarodowa firma z siedzibą w Boulogne-Billancourt we Francji. Projektuje, produkuje i sprzedaje samochody. Renault jest również właścicielem badań i rozwoju w zakresie samochodów elektrycznych i usług mobilności cyfrowej.

Samochody Renault to jedna z najbardziej lubianych marek samochodowych na świecie. Renault projektuje i produkuje szeroką gamę samochodów, w tym samochody sportowo-użytkowe, sedany, hatchbacki i pojazdy elektryczne. Firma stała się znana z samochodów o sportowych osiągach, takich jak Clio, Twingo i Megane.

Renault produkuje szeroką gamę samochodów osobowych i dostawczych, a w 2011 roku był trzecim co do wielkości producentem samochodów pod względem przychodów na świecie za Toyotą i General Motors. Mimo zmniejszającego się od 2013 roku udziału w rynku, Renault jest w stanie utrzymać swoją reputację w tworzeniu innowacyjnych pojazdów o dobrych parametrach osiągów. Samochody Renault mają długą historię innowacji, sięgającą początku XX wieku, kiedy wyprodukowane zostały pierwsze ich pojazdy.