4 kroki aby zredukować wydatki w domu

Trudno jest wyrwać się z cyklu wydawania więcej niż zarabiamy (zwłaszcza przy inflacji nieustannie ciągnącej się za nasze portfele), ale jest to możliwe, jeśli jesteś gotów spróbować i wprowadzić pewne zmiany.

 

1. Zrób budżet

Trzymaj się z dala od kart kredytowych, kont bankowych itp. dopóki nie ustalisz realistycznego budżetu. Jak dużo pieniędzy masz rzeczywiście? Co musisz ograniczyć? Zrób listę tych niezbędnych rzeczy i żyj z tej kwoty przez miesiąc. Resztę możesz zaoszczędzić lub wykorzystać w wolnej chwili.

 

2. Zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków

Masz kablówkę? Czy możesz bez niej żyć? Czy naprawdę używasz tego członkostwa w siłowni? Rozważ wszystkie sposoby, że można zaoszczędzić pieniądze przez wycięcie niepotrzebnych wydatków i trzymać się odpowiedzialności za utrzymanie swojej końcówki bargain!

 

3. Kupuj luzem

Jeśli możesz kupić przedmioty luzem, takie jak papier toaletowy, szampon, itp. to nie tylko zaoszczędzisz pieniądze na przedmiot, ale także zaoszczędzisz czas, nie musząc często biegać do sklepu!

 

4. Skorzystaj ze zniżek

Poszukaj kuponów online, zapisz się na listy mailingowe, abyś mógł otrzymać kupony wysyłane do domu na przedmioty, których używasz regularnie (np. maszynki do golenia).