Jak dobrze zarządzać czasem na naukę do sprawdzianu

Nasze życie jest zajęte i wszyscy mamy wiele do żonglowania. Jednym z największych wyzwań jest znalezienie czasu na naukę. Musisz znaleźć czas w swoim harmonogramie na naukę, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Oto jak to zrobić:

 

Na każdą godzinę, którą planujesz na naukę, przeznacz co najmniej pół godziny na przygotowanie się. Kiedy dopiero zaczynasz się uczyć, warto mieć wszystko przygotowane, aby nie tracić czasu na rozpoczęcie nauki. Przygotuj swoje środowisko do nauki wieczorem lub rano, jeśli to możliwe. Znajdź ciche miejsce, w którym nie będziesz się rozpraszać ani przerywać. Kuchnia zazwyczaj nie jest idealnym miejscem, ponieważ może być głośna i mogą się w niej unosić zapachy gotowania, które odciągną Cię od skupienia się na pracy. Staraj się również, choć może to być kuszące, nie uczyć się w łóżku przed pójściem spać – potrzebujesz snu bardziej niż dodatkowego czasu na naukę!

 

Ustal z góry, jak długo będziesz w stanie skupić się bez robienia przerw. Jeśli trudno Ci się skupić dłużej niż trzydzieści minut, to zaplanuj naukę w jednogodzinnych odstępach z przerwami pomiędzy nimi.

Pamiętaj, aby zaplanować czas na przerwy. Te dwadzieścia minut, które przeznaczyłeś na naukę może minąć, ale nie zniechęcaj się, gdy okaże się, że masz dużo więcej informacji do przyswojenia. Zrób sobie przerwę i napij się kawy, wstań i rozprostuj nogi, wyjdź na lunch, przejdź się na zewnątrz.