Od czego zacząć na siłowni

Najlepsze ćwiczenia dla początkujących na siłowni to wszystko, co sprawia, że się ruszasz! Nie ma potrzeby, aby przytłoczyć się sprzętem i programami, gdy najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest po prostu zacząć się ruszać. Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są dobre dla naszego zdrowia, ale czasami może być trudno wiedzieć, gdzie zacząć ze wszystkim innym, co chcemy zrobić w życiu.

 

Wybór miejsca

 

Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest spacer, lub pójście na jogging wokół swojej okolicy lub przez park. Możesz również włączyć muzykę i tańczyć w swoim salonie, co podniesie Twoje tętno i pomoże Ci naprawdę cieszyć się czasem spędzonym sam na sam ze sobą. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo, spróbuj robić podskoki lub biegać w miejscu podczas przerw reklamowych w ulubionym programie telewizyjnym. Jeśli masz psa, zabierz go na dłuższy niż zwykle spacer, aby i on mógł spalić dodatkową energię.

 

Najlepsze ćwiczenia

 

Jeśli szukasz ćwiczeń, które wymagają sprzętu takiego jak ciężarki czy taśmy oporowe, nie wybieraj jeszcze żadnych! Po prostu wejdź na siłownię i zapytaj pracownika, czy może pokazać ci, jak używać niektórych urządzeń i jakie różne maszyny mogą być świetne dla początkujących. Więcej dobrych ćwiczeń znajdziesz na strongo.pl