Dom

Jakie gadżety sprawdzą się w ogrodzie?

Jeśli bardzo interesujesz się wszystkim, co rośnie i doceniasz to, to być może zacząłeś gromadzić narzędzia i gadżety przeznaczone specjalnie do pracy w ogrodzie. Jednak jeśli jesteś taki jak ja, wiele z tych narzędzi po prostu siedzi tam, zbierając kurz lub przeszkadzając w pracy.

Ustalenie, jakie gadżety sprawdzą się w Twoim ogrodzie, nie jest takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wszystkie strony internetowe poświęcone ogrodnictwu mówią o tym, ale skupiają się na przedmiotach bardziej ogólnych – takich, których każdy może używać do wszystkiego. Nie są one zbyt szczegółowe i nie skupiają się na tym, co jest najlepsze w konkretnych sytuacjach. Portal totalnyremont.pl podpowie Ci, jak zarządzać domem i ogrodem!

Z nimi praca stanie się łatwa! 

Większość z tych narzędzi jest wspaniała, ponieważ ułatwiają pracę w ogrodzie, ale większość z nich ma jedno lub dwa specjalne zastosowania, które wyróżniają je z tłumu. Pomyślałem więc, że podzielę się z Wami kilkoma moimi ulubionymi narzędziami oraz powodami, dla których tak bardzo je lubię:

  • Wąż ogrodowy z końcówką – Wąż z końcówką umożliwia podlewanie roślin w pozycji stojącej (zamiast kucać lub leżeć). Jest to o wiele łatwiejsze dla pleców, dzięki czemu można dłużej przebywać na zewnątrz. Pozwala także sięgać dalej niż w przypadku samodzielnego trzymania węża w pozycji pionowej.
  • Zestaw do nawadniania kropelkowego doniczek z kwiatami – dzięki temu zestawowi można podlewać kwiaty bez konieczności codziennego wstawania na kolana. Dopóki w zbiorniku na górze znajduje się woda, system sam zajmie się resztą!
  • Rękawice ogrodowe – używając ich, nie musisz się martwić, że brud dostanie się pod paznokcie! Dzięki nim Twoje ręce będą czyste, a jednocześnie będziesz mógł pewnie trzymać to, co robisz.