Dieta sokowa – działa czy nie?

Sokowanie to popularny trend dietetyczny, który istnieje od dłuższego czasu, ale czy naprawdę działa?

 

Sokowanie jest bardzo prostym sposobem na utratę wagi. Błonnik, który jest usuwany z owoców i warzyw podczas robienia soku, może być bardzo trudny do strawienia, więc kiedy usuwasz błonnik, twoje ciało nie musi pracować tak ciężko, aby rozbić składniki odżywcze i wchłonąć je do organizmu. Podczas picia soku organizm otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje w ciągu zaledwie kilku minut, a następnie czuje się najedzony. Ponieważ nie otrzymujesz błonnika, możesz czuć się syty, ale nie pozostaniesz syty na długo, ponieważ Twój organizm nie miał szansy na prawidłowe strawienie pokarmu.

 

Sok usuwa cały błonnik, co pozwala w łatwy sposób spożywać więcej witamin i składników odżywczych niż w typowym posiłku. Jednak samo spożywanie większej ilości witamin i składników odżywczych nie oznacza, że schudniesz, chyba że spożywasz mniej kalorii niż spalasz każdego dnia.

 

Diety sokowe są bardzo powszechne, zwłaszcza w miesiącach letnich. Nie ma liczenia kalorii lub kontroli wielkości porcji na tych dietach, ponieważ nie ma rzeczywistego jedzenia spożywanego. To sprawia, że jest to bardzo łatwe dla ludzi, aby przejść bez jedzenia wielu posiłków, nawet nie zdając sobie sprawy.

Więcej na: fashionloop.pl