Jak dbać o skórę jesienią?

Sezon na jesień już niedługo nadejdzie Liście na drzewach zrobią się czerwone i żółte, a bikini już będzie trzeba odłożyć. Czas też zacząć myśleć o tym, jak zadbać o swoją skórę jesienią.

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, jest upewnienie się, że Twoja skóra nie ma oparzeń słonecznych ani opalenizny. Jeśli masz jakiekolwiek opalenizny, możesz zacząć je usuwać już teraz. Wykąp swoje ciało peelingiem złuszczającym i upewnij się, że Twoja skóra jest czysta przed procesem usuwania opalenizny.

Drugą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest dobre nawilżenie skóry. Bardzo ważne jest, aby nawilżać skórę co najmniej dwa razy dziennie przez cały rok, ale szczególnie jesienią. Nie zapominaj o górnej części ciała: klatce piersiowej, szyi i dłoniach. Nie zapomnij o użyciu jakiegoś kremu lub żelu do twarzy – pomoże Ci to uchronić się przed wysuszeniem.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą, którą będziesz musiała zrobić, jest leczenie suchości i łuszczenia się skóry. Jeśli masz bardzo suchą i łuszczącą się skórę, będziesz musiała używać specjalnych kremów do tego celu, ponieważ jesienią jest ona bardziej podrażniona. Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .