Szkoła aikido dla dzieci — na co zwrócić uwagę?

Twoje dziecko marzy o rozpoczęciu zajęć aikido? Wschodnie sztuki walki to świetny trening ciała i osobowości, dlatego zdecydowanie warto zapisać malucha do profesjonalnej szkoły. Wybór miejsca nauki nie powinien jednak być przypadkowy. Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert lokalnych szkół aikido.

 

Grafik i lokalizacja

Harmonogram treningów aikido powinien pasować do planu lekcji, grafiku pracy rodziców i preferencji dziecka. Zajęcia z japońskiej sztuki walki Poznań w szkole Aikido Kids organizuje zawsze w godzinach, które nie kolidują z lekcjami i jednocześnie nie wiążą się ze zbyt późnymi powrotami do domu. Ważna jest też lokalizacja. Dobrym pomysłem może być szkoła aikido w pobliżu domu. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, a dziecko może spotkać na treningach znajomych z okolic miejsca zamieszkania.

 

Kontakt ze szkołą

W ocenie jakości szkoły może pomóc przyjrzenie się komunikacji z jej pracownikami. Jeśli spotkanie bądź rozmowa telefoniczna z trenerami, sekretariatem bądź właścicielami nie wzbudza pozytywnych odczuć, to być może warto poszukać innego miejsca. Należy pamiętać, że podczas zajęć dziecko jest pod opieką obcych osób, do których lepiej mieć zaufanie.

 

Opinie dzieci i rodziców

W dobie Internetu znalezienie dobrej szkoły aikido jest znacznie łatwiejsze. Z komentarzami dotyczącymi zajęć można bowiem zapoznać się nawet bez wychodzenia z domu. Dodatkowo warto również zapytać o treningi znajomych bądź osoby z lokalnej grupy w mediach społecznościowych. Na stronie szkoły Aikido Kids można też w kilka chwil poznać sylwetki trenerów.