Sebastian Scholz (Nuki)/unsplash.com

Smart dom – czym jest?

Inteligentny dom to budynek mieszkalny, w którym zastosowano urządzenia połączone, takie jak bezprzewodowe sieci czujników i inne technologie Internetu rzeczy (IoT). Inteligentny dom jest często wyposażony w najnowsze systemy rozrywki domowej i urządzenia, takie jak telewizory i lodówki. Może też zawierać różne systemy bezpieczeństwa, które umożliwiają właścicielowi domu zdalne monitorowanie miejsca zamieszkania z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Sprawdź portal industrialy.pl i dowiedz się, co słychać w świecie technologii. 

Urządzenia inteligentnego domu

Inteligentne domy są często wyposażone w różnorodne urządzenia IoT, które łączą się ze sobą za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych. Urządzeniami tymi można sterować za pomocą jednego interfejsu lub aplikacji na smartfonie, lub tablecie. Niektóre przykłady urządzeń inteligentnego domu obejmują następujące elementy. 

Systemy automatyki domowej

Urządzenia te umożliwiają właścicielom domów zarządzanie całym domem z jednego scentralizowanego miejsca w obrębie miejsca zamieszkania lub zdalnie przez Internet. Można ich używać do sterowania oświetleniem, temperaturą, systemami bezpieczeństwa, a nawet systemami rozrywki w domu.

Systemy nadzoru domu

Systemy te wykorzystują kamery i czujniki rozmieszczone na terenie nieruchomości do wykrywania intruzów lub innych zakłóceń, dzięki czemu użytkownik może mieć oko na to, co dzieje się w domu, gdy jest poza nim. Bogaty wybór artykułów z branży IT znajdziesz na portalu bastille.pl.

Inteligentny dom to koncepcja, która umożliwia użytkownikom kontrolowanie swojego otoczenia za pomocą inteligentnych urządzeń.