Markus Spiske/unsplash.com

Czy korzystanie z paczkomatów jest bezpieczne?

Tak, paczkomaty są bezpieczne w użyciu. Dla Twojej ochrony wszystkie nasze paczkomaty są wyposażone w zabezpieczenia. Po wybraniu paczkomatu zauważysz, że ma on klawiaturę i skaner do odczytywania kodu kreskowego na przesyłce. Są one po to, aby zapewnić, że tylko Ty możesz wydać przesyłkę. Na stronie supertechnology.pl znajdziesz więcej podpowiedzi technologicznych. 

Klawiatura poprosi Cię o wprowadzenie kodu PIN (Personal Identification Number), zanim będziesz mógł wydać przesyłkę. Oznacza to, że jeśli ktoś stałby obok Ciebie, nie mógłby wydać swojej paczki, ponieważ nie miałby dostępu do kodu PIN.

Skaner kodów kreskowych jest ważny także dlatego, że pozwala nam sprawdzać, czy numer identyfikacyjny na przesyłkach jest zgodny z informacjami przechowywanymi w naszym systemie – pomaga to zapobiegać oszustwom i kradzieżom.

Sprawdź to! 

Przy pierwszym użyciu jednego z naszych urządzeń zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu kreskowego z wnętrza domu – jest to kod generowany przez nas, który pozwala nam ustalić, kto jest właścicielem każdego urządzenia, dzięki czemu możemy monitorować, jak często paczki są odbierane z każdego z nich!

Niektóre paczkomaty są bardziej bezpieczne niż inne. Jeśli nie masz pewności, jak bezpieczny jest Twój lokalny paczkomat, możesz sprawdzić w Internecie, czy nie było ostatnio żadnych problemów. Jeśli znasz kogoś, kto korzystał z takiego urządzenia i miał pozytywne doświadczenia, prawdopodobnie również można z niego bezpiecznie korzystać.

Jeśli nadal nie masz pewności, wstrzymaj się do czasu uzyskania dodatkowych informacji na temat bezpieczeństwa korzystania z paczkomatów w ogóle.

W większości przypadków paczkomaty są bezpieczne – ale czasami może się zdarzyć, że jeden z nich zostanie uszkodzony i umożliwi przestępcom dostęp do Twoich danych bez Twojej zgody lub wiedzy.